Vzdělávací programy

Malý zahradník

Vzdělávací program určený mateřským školám, zejména těm zaměřeným na přírodu, ekologickou výchovu, a dále na ty, které mají o tato témata zájem.
Hlavním garantem projektu je firma AGRO CS a.s. Česká Skalice, na jednotlivých projektech se podílejí i participující firmy.
Cíl projektu: vzbudit u dětí zájem o přírodu, o procesy a zákonitosti, které v přírodě probíhají, budovat v dětech zodpovědnost, samostatnost, zdravou soutěživost. Cílem programu je mj. i vytvořit zahrady plné podnětů, kde se tvoří, zkoumá, objevuje. Školní zahrada by se v rámci projektu měla stát místem s bohatou možností výběru činností a her, které by u dětí rozvíjely vztah k přírodě, přírodním materiálům a lidské práci.

Škola plná zdraví

Škola plná zdravíŠKOLA PLNÁ ZDRAVÍ přináší zdravější, moderní životní styl, vyváženější a CHUTNĚJŠÍ stravu, ale také spoustu zábavy. Kvalitnějšími a zdravějšími pokrmy ve školní jídelně, které jsou díky zelenině chutnější a pestřejší, se vaše dítě snadno a nenásilnou formou naučí zdravěji stravovat.

Zdravá pětka

Program seznámil děti s 5 základními zásadami zdravého stravování: správným složením jídelníčku, ovocem a zeleninou, pitným režimem, zásadami hygieny a bezpečností potravin. Na každé téma si zasoutěžily ve skupinkách, aby tak prakticky ověřily získané vědomosti. Děti si kromě nových znalostí odnesly i krásná vysvědčení.

Milí rodiče,

hlásíme, že jsme v pořádku dorazili na chatu Milíře a už se všichni těšíme na oběd.
Posíláme pozdravy z Krkonoš!

Vaši mratínští horalové.

NOVÉ FOTOGRAFIE

Fotografie z akce Dopravní hřiště si můžete prohlédnout na http://msmratin.rajce.idnes.cz/

BŘEZEN

15.03. (pátek) mobilní dopravní hřiště v místní sokolovně od 08:30 - 11:30 hod.

18.03. p. Chlumská, povídání o včelách s ukázkou včelařských potřeb, od 09:30 hod.

27.03. Divadlo Koloběžka, "Šel zahradník do zahrady aneb krtek Škodič" v 09:15 hod.

03.04. naučný program pro předškoláky "Poprvé do knihovny", návštěva knihovny v Neratovicích, odjezd v 09:30

04.04. od 09:00 hod. fotografování předškolních dětí do pamětních fotoknih

24.04. Divadlo Koloběžka, "Námořnická pohádka" od 09:00 hod.

POZOR, změny v termínech logopedické terapie! Viz sekce Školní a mimoškolní aktivity.