Rouškovníček

Hrajeme si a vzděláváme s Rouškovníčkem 3

Hrajeme si a vzděláváme s Rouškovníčkem 3"Kamarádi,

tak jak jste si užili víkend? Já docela dobře. S rodiči jsme hráli různé hry, zazpívali jsme si a také jsme pracovali na zahrádce. Rozzlobil mě akorát sousedovic kluk. Pořád nám dělá naschvály. Hází nám kamínky na zahradu, dráždí našeho psa Maxíka, leze nám po plotě atd. Už jsem ho několikrát prosil, aby to nedělal, ale on si nedá říct. Tak jsem si vzpomněl na bajku Čáp a liška, co nám četla paní učitelka ve školce. Liška je také takový naschválníček... Jenom si nejsem jistý tím, jak to vyřešil s liškou čáp... Myslíte, že to vyřešil dobře?
No uvidíte, až si bajku s pomocí rodičů přečtete. Po přečtení vás čeká spousta zábavných úkolů a veselých obrázků. A já budu přemýšlet, jak to s tím sousedovic klukem vyřeším."

Teda Rouškovníčku, můžu ti říct, že jsem moc ráda, že mám hodné a slušné sousedy. Určitě nám dej vědět, jak to se sousedovic klukem dopadlo. No a vy děti, než se pustíte do malovaného čtení a úkolů, rozhýbeme si nejprve jazýček.

Logohrátky - jazýčkův dobrodružný den
(viz Aktivity, náměty, nápady 3)

A teď už jsem zvědavá na tu bajku Čáp a liška...

Čáp a liška
(viz Aktivity, náměty, nápady  3)

Naše milé děti, myslíme na vás a přemýšlely jsme, čím bychom vám mohly udělat radost... Tak tentokrát pro vás nemá překvapení Rouškovníček, ale my, paní učitelky. A protože se jako učitelky nezapřeme, hnedle s překvapením jsme vám připravily i zapletité úkoly :-)

1. Poznáš, jaké písničky vám paní učitelky zahrály?
2. Dokážeš pojmenovat všechny nástroje, které paní učitelky Hanička, Janička a Vendulka použily?

Tak hurá do toho a těšte se na další překvápko :-)

V sekci INFORMACE naleznete, jak postupovat při stimulačních cvičení programu Maxík (pro rodiče dětí, které stimulačníprogram Maxík dělají ve školce).