Učíme se
2 - (3)
Učíme se

MŠ Mratín

Beseda pro rodiče s klinickou logopedkou Mgr. Evou Kolesovou

Beseda pro rodiče s klinickou logopedkou Mgr. Evou Kolesovou24.04. Jak poznám, že moje dítě potřebuje logopedii?, Kdy a jak mohu svému dítěti s poruchou řeči jako rodič pomoci? - beseda pro rodiče s klinickou logopedkou Mgr. Evičkou Kolesovou, od 18:00 hod. v nové budově MŠ. Setkání bude probíhat interaktivně. Budete se moc ptát na vše, co Vás  ohledně této problematiky zajímá, Mgr. Evička Kolesová Vám ráda zodpoví jakékoliv dotazy na výše uvedené téma. Velice se těšíme na společné setkání a srdečně zveme i rodiče dětí, které naši školku nenavštěvují :-)  

 

 

Mobilní rozhlas v naší škole

17.02. 2017
Mobilní rozhlas v naší škole
Díky zřizovateli mateřské školy, Obci Mratín, a panu starostovi získala naše mateřská škola licenci na platformu Mobilního rozhlasu.
V případě, že se rozhodnete využívat tuto službu, budou Vám zdarma rozesílány e-maily nebo SMS zprávy týkající se upozornění na změny termínů kroužků, logopedie, kulturních představení, upozornění na nové školní i mimoškolní aktivity apod. Informační systém Mobilní rozhlas nám bude užitečným pomocníkem v komunikaci s Vámi rodiči, ale nebude nahrazovat poskytování informací na nástěnkách a webových stránkách školy.
Pokud budete mít o tuto službu ze strany školy zájem, vyplňte, prosím, Souhlas s odběrem zpráv ze služby Mobilní rozhlas (všem dětem byly rozdány do přihrádek v šatnách školy) a odevzdejte na třídách p. učitelkám.
Věříme, že tento nový, moderní informační systém přispěje ke zkvalitnění služeb ze strany školy v poskytování informací. 

 
 

Mateřská škola Mratín

Mateřská škola MratínNaše mateřská škola je dobře strategicky umístěna. Nachází se v centru obce, ale v klidném prostředí. Budovu mateřské školy obklopuje velká, pěkná zahrada s pískovištěm, s novými prolézačkami a herními prvky, altánem a zahradním domkem k úschově nářadí a hraček. V dalším období plánujeme vytvoření dopravního hřiště a hřiště pro míčové hry.
Mateřská škola Mratín je od 1. 1. 2003 právním subjektem. V roce 2006 došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy, tak vznikly prostory pro 2 nové třídy, zvýšila se kapacita z původních 22 dětí na 35 dětí. Na základě dalších úprav, schválených Krajskou hygienickou stanicí a provedených Obecním úřadem v Mratíně, mohla být navýšena kapacita mateřské školy na současných 40 dětí. Děti jsou v této budově rozděleny do dvou tříd. Obě se nachází v 1. patře. Ve třídě Broučků jsou děti ve věku 4 – 5 let, ve třídě Včeliček děti ve věku 5 – 6 let a děti s odkladem povinné školní docházky. Obě třídy jsou heterogenní.
Od 1. září 2012 nám přibylo další pracoviště nedaleko stávající budovy na adrese Kostelecká 399. V nové budově mateřské školy je zřízena jedna třída „Mravenečci“s nejmladšími dětmi s kapacitou 25 dětí.
Obě budovy jsou dostatečně vybaveny hračkami, učebními pomůckami a různým didaktickým materiálem.
V průběhu roku je průběžně doplňována školní odborná knihovna o nové tituly z oblasti nejen pedagogické, ale i psychologické, sociální, estetické apod.
Součástí naší mateřské školy je i školní kuchyně v suterénu budovy. Její kapacita umožňuje vaření a rozvoz jídel pro děti a personál i v nové budově. Vzhledem k většímu množství obědů, přesnídávek a svačin, které se ve školní kuchyni vaří a připravují, byly tyto prostory částečně zmodernizovány a dokoupily se i moderní kuchyňské spotřebiče.
Technický stav budov je dostačující a odpovídá požadovaným normám z hlediska hygieny a bezpečnosti. Co se týče starší budovy „Zámečku“, plánuje zřizovatel výměnu oken a opravu vnějších stěn stavby.
V bezprostřední blízkosti mateřské školy se nachází rozlehlý sad, sportovní areál s fotbalovým a víceúčlovým hřištěm a velkým množstvím průlezek, které můžeme využívat během pobytu venku. V rámci vycházek do okolí máme k dispozici ke hrám a sportovním aktivitám i sokolské hřiště díky dobré spolupráci s T.J. Sokol Mratín.
Cílem činností MŠ v rámci ŠVP je dokonalé zvládnutí neboli vytvoření kompetencí pro skutečný život, ne jen pro situaci ve třídě. Právě proto se snažíme spolupracovat i s dalšími organizacemi v naší obci.

Pomáháme dětem poznávat svět

Zkoumáme
Zkoumáme
Učíme se
Učíme se
Tvoříme
Tvoříme

INFORMACE

NOVÉ FOTOGRAFIE

Fotografie z akce Dopravní hřiště si můžete prohlédnout na http://msmratin.rajce.idnes.cz/

Prohlížení fotografií

obrázek
Fotografie v archivu si mohou prohlížet pouze zaregistrovaní. Nové fotografie na odkazu http://msmratin.rajce.idnes.cz/ Přihlašovací údaje jsou k dispozici u p. učitelek.

DUBEN

04.04. od 09:00 hod. fotografování předškolních dětí do pamětních fotoknih

10.04. naučný program pro předškoláky "Poprvé do knihovny", návštěva knihovny v Neratovicích, odjezd v 09:30

VELIKONOČNÍ DÍLNY pro rodiče s dětmi ve středu 17.04.2019 od 16:00.

24.04. Divadlo Koloběžka, "Námořnická pohádka" od 09:00 hod.

24.04. Jak poznám, že moje dítě potřebuje logopedii? Kdy a jak mohu svému dítěti s poruchou řeči jako rodič pomoci? - beseda pro rodiče s klinickou logopedkou Mgr. Evičkou Kolesovou, od 18:00 hod. v nové budově MŠ

LOGOPEDIE

POZOR, nové termíny logopedické terapie! Viz sekce Školní a mimoškolní aktivity.
HOME - MŠ Mratín

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign