Zkoumáme
1 - (3)
Zkoumáme

MŠ Mratín

Mobilní rozhlas v naší škole

17.02. 2017
Mobilní rozhlas v naší škole
Díky zřizovateli mateřské školy, Obci Mratín, a panu starostovi získala naše mateřská škola licenci na platformu Mobilního rozhlasu.
V případě, že se rozhodnete využívat tuto službu, budou Vám zdarma rozesílány e-maily nebo SMS zprávy týkající se upozornění na změny termínů kroužků, logopedie, kulturních představení, upozornění na nové školní i mimoškolní aktivity apod. Informační systém Mobilní rozhlas nám bude užitečným pomocníkem v komunikaci s Vámi rodiči, ale nebude nahrazovat poskytování informací na nástěnkách a webových stránkách školy.
Pokud budete mít o tuto službu ze strany školy zájem, vyplňte, prosím, Souhlas s odběrem zpráv ze služby Mobilní rozhlas (všem dětem byly rozdány do přihrádek v šatnách školy) a odevzdejte na třídách p. učitelkám.
Věříme, že tento nový, moderní informační systém přispěje ke zkvalitnění služeb ze strany školy v poskytování informací. 

 
 

Mateřská škola Mratín

Mateřská škola MratínNaše mateřská škola je dobře strategicky umístěna. Nachází se v centru obce, ale v klidném prostředí. Budovu mateřské školy obklopuje velká, pěkná zahrada s pískovištěm, s novými prolézačkami a herními prvky, altánem a zahradním domkem k úschově nářadí a hraček. V dalším období plánujeme vytvoření dopravního hřiště a hřiště pro míčové hry.
Mateřská škola Mratín je od 1. 1. 2003 právním subjektem. V roce 2006 došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy, tak vznikly prostory pro 2 nové třídy, zvýšila se kapacita z původních 22 dětí na 35 dětí. Na základě dalších úprav, schválených Krajskou hygienickou stanicí a provedených Obecním úřadem v Mratíně, mohla být navýšena kapacita mateřské školy na současných 40 dětí. Děti jsou v této budově rozděleny do dvou tříd. Obě se nachází v 1. patře. Ve třídě Broučků jsou děti ve věku 4 – 5 let, ve třídě Včeliček děti ve věku 5 – 6 let a děti s odkladem povinné školní docházky. Obě třídy jsou heterogenní.
Od 1. září 2012 nám přibylo další pracoviště nedaleko stávající budovy na adrese Kostelecká 399. V nové budově mateřské školy je zřízena jedna třída „Mravenečci“s nejmladšími dětmi s kapacitou 25 dětí.
Obě budovy jsou dostatečně vybaveny hračkami, učebními pomůckami a různým didaktickým materiálem.
V průběhu roku je průběžně doplňována školní odborná knihovna o nové tituly z oblasti nejen pedagogické, ale i psychologické, sociální, estetické apod.
Součástí naší mateřské školy je i školní kuchyně v suterénu budovy. Její kapacita umožňuje vaření a rozvoz jídel pro děti a personál i v nové budově. Vzhledem k většímu množství obědů, přesnídávek a svačin, které se ve školní kuchyni vaří a připravují, byly tyto prostory částečně zmodernizovány a dokoupily se i moderní kuchyňské spotřebiče.
Technický stav budov je dostačující a odpovídá požadovaným normám z hlediska hygieny a bezpečnosti. Co se týče starší budovy „Zámečku“, plánuje zřizovatel výměnu oken a opravu vnějších stěn stavby.
V bezprostřední blízkosti mateřské školy se nachází rozlehlý sad, sportovní areál s fotbalovým a víceúčlovým hřištěm a velkým množstvím průlezek, které můžeme využívat během pobytu venku. V rámci vycházek do okolí máme k dispozici ke hrám a sportovním aktivitám i sokolské hřiště díky dobré spolupráci s T.J. Sokol Mratín.
Cílem činností MŠ v rámci ŠVP je dokonalé zvládnutí neboli vytvoření kompetencí pro skutečný život, ne jen pro situaci ve třídě. Právě proto se snažíme spolupracovat i s dalšími organizacemi v naší obci.

Pomáháme dětem poznávat svět

Zkoumáme
Zkoumáme
Učíme se
Učíme se
Tvoříme
Tvoříme

INFORMACE

NOVÉ FOTOGRAFIE

Fotografie z akce Dopravní hřiště si můžete prohlédnout na http://msmratin.rajce.idnes.cz/

Prohlížení fotografií

obrázek
Fotografie v archivu si mohou prohlížet pouze zaregistrovaní. Nové fotografie na odkazu http://msmratin.rajce.idnes.cz/ Přihlašovací údaje jsou k dispozici u p. učitelek.

PROSINEC

18.12. Předvánoční posezení s vystoupením a nadílkou - třída Broučci od 17:00 hod.

19.12. Předvánoční posezení s vystoupením a nadílkou - třída Včeličky od 17:00 hod.

20.12. Divadlo Vysmáto, "Putování za vánoční hvězdou", od 08:30 hod.

20.12. Předvánoční posezení s vystoupením a nadílkou - třída Mravenečci od 17:00 hod.

LOGOPEDIE

Termíny logopedické terapie naleznete v sekci Školní a mimoškolní aktivity.
HOME - MŠ Mratín

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign