3 - (3)

Prázdninový provoz

13.07. - 17.07.2020

přihlášené děti z MŠ Mratín – ve svých kmenových třídách

děti z MŠ Bašť – budova Zámeček (třída Broučci)

děti z MŠ Líbeznice – budova Zámeček (třída Včeličky)

děti z MŠ Měšice – nová budova (třída Mravenečci)

Při vstupu do budovy bude dětem změřena tělesná teplota bezkontaktním teploměrem a proběhne kontrola vyplněného čestného prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění, které odevzdáte ve třídě p. učitelce.

Pokud dítě bude vyzvedávat z mateřské školy jiná osoba než rodič dítěte, je nutné odevzdat vyplněné Zmocnění k vyzvedávání dítěte z MŠ jinou osobou.
Ke stažení a vytištění v sekci Dokumenty - Formuláře ke stažení - Zmocnění k vyzvedávání dítěte. Zde je ke stažení a vytištění i formulář Čestného prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění.
Formuláře budou k dispozici i v šatnách obou budov.

Informace k provozu a organizaci najdete v sekci Provoz školy.

Mateřská škola Mratín

Mateřská škola MratínNaše mateřská škola je dobře strategicky umístěna. Nachází se v centru obce, ale v klidném prostředí. Budovu mateřské školy obklopuje velká, pěkná zahrada s pískovištěm, s novými prolézačkami a herními prvky, altánem a zahradním domkem k úschově nářadí a hraček. V dalším období plánujeme vytvoření dopravního hřiště a hřiště pro míčové hry.
Mateřská škola Mratín je od 1. 1. 2003 právním subjektem. V roce 2006 došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy, tak vznikly prostory pro 2 nové třídy, zvýšila se kapacita z původních 22 dětí na 35 dětí. Na základě dalších úprav, schválených Krajskou hygienickou stanicí a provedených Obecním úřadem v Mratíně, mohla být navýšena kapacita mateřské školy na současných 40 dětí. Děti jsou v této budově rozděleny do dvou tříd - Broučci a Včeličky. Třídy se nachází v 1. patře.
Od 1. září 2012 nám přibylo další pracoviště nedaleko stávající budovy na adrese Kostelecká 399. V nové budově mateřské školy je zřízena jedna třída „Mravenečci“ s kapacitou 25 dětí.
Všechny třídy jsou heterogenní. Ve všech třídách se vzdělávají děti ve věku 3 – 6 let a děti s odkladem povinné školní docházky.
Obě budovy jsou dostatečně vybaveny hračkami, učebními pomůckami a různým didaktickým materiálem.
V průběhu roku je průběžně doplňována školní odborná knihovna o nové tituly z oblasti nejen pedagogické, ale i psychologické, sociální, estetické apod.
Součástí naší mateřské školy je i školní kuchyně v suterénu budovy. Její kapacita umožňuje vaření a rozvoz jídel pro děti a personál i v nové budově. Vzhledem k většímu množství obědů, přesnídávek a svačin, které se ve školní kuchyni vaří a připravují, byly tyto prostory částečně zmodernizovány a dokoupily se i moderní kuchyňské spotřebiče.
Technický stav budov je dostačující a odpovídá požadovaným normám z hlediska hygieny a bezpečnosti. Co se týče starší budovy „Zámečku“, plánuje zřizovatel výměnu oken a opravu vnějších stěn stavby.
V bezprostřední blízkosti mateřské školy se nachází rozlehlý sad, sportovní areál s fotbalovým a víceúčlovým hřištěm, které můžeme využívat během pobytu venku. V rámci vycházek do okolí máme k dispozici ke hrám a sportovním aktivitám i sokolské hřiště díky dobré spolupráci s T.J. Sokol Mratín.
Cílem činností MŠ v rámci ŠVP je vytvoření kompetencí pro skutečný život, ne jen pro situaci ve třídě. Právě proto se snažíme spolupracovat i s dalšími organizacemi v naší obci a v okolí.

Pomáháme dětem poznávat svět

Zkoumáme
Učíme se

ČERVEN

Ve středu 03.06. od 09:00 fotografování dětí do pamětních fotoknih (děti, které nastupují po prázdninách do školy) + třídní foto.

Created by © 2013 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign